Mirë se erdhëtc

Zgjidhni faqen e internetit që doni të vizitoni

  ATOPREL MILKY BATH OIL
  ZMADHO
  125ml x 2

  Larës Trupi

  ATOPREL MILKY BATH OIL

  PA arome, pa ngjyrues, pa paraben

  SKU : 422902

  për lëkurë të thatë, të irrituar dhe të prirur për ekzemë dhe gjeendje te tjera te lekures. Ajo pastron me lehtesi dhe hidraton lekuren, duke hequr qelizat e vdekura te lekures dhe rrit elasticitetin. Ajo siguron mbrojtje antiinflamatore dhe antiirrituese, e cila zbut dhe qeteson lekuren e irrituar.

  More Less
  I përshtatshëm për
  Përdor
  Përbërësit aktiv

  Fytyre dhe trup

  Bebe, femije, te rritur

  Per lekure atopike, te thate dhe te irrituar

  Simptoma te acaruara atopike per lekure te thate, sensitive me simptoma te kruarjes, tharjes dhe skuqjes

  Per foshnje: Tretni gjysem filxhani ne 5-6 litra uje te ngrohte dhe vendosni foshnjen ne uje. Mos e shpelani.

  Per me te rritur: Aplikoheni ne lekure dhe shpelaheni me dush.

   

  Fosfolipidet/Fitosterol: relipidate Rrisin elasticitetin e lekures

  Linolenic dhe trigliceridet: Permirisim te funksionit te barrieres hidrolipide

  Esteret emoliente: Perforcojne efektin emolient

  I përshtatshëm për

  Fytyre dhe trup

  Bebe, femije, te rritur

  Per lekure atopike, te thate dhe te irrituar

  Simptoma te acaruara atopike per lekure te thate, sensitive me simptoma te kruarjes, tharjes dhe skuqjes

  Përdor

  Per foshnje: Tretni gjysem filxhani ne 5-6 litra uje te ngrohte dhe vendosni foshnjen ne uje. Mos e shpelani.

  Per me te rritur: Aplikoheni ne lekure dhe shpelaheni me dush.

   

  Përbërësit aktiv

  Fosfolipidet/Fitosterol: relipidate Rrisin elasticitetin e lekures

  Linolenic dhe trigliceridet: Permirisim te funksionit te barrieres hidrolipide

  Esteret emoliente: Perforcojne efektin emolient

  ATOPREL EMOLLIENT CREAM

  Krem hidratues për lëkurën e thatë të foshnjës, të predispozuar për ekzemë.

  ANTICORT CREAM

  Kremi alternative e steroideve

  BABY LAUNDRY

  Detergjent i lëngshëm, i formuluar për larjen e rrobave të foshnjeve.