BABY SHAMPOO
  ZMADHO
  300ml

  Shampo Për Foshnje

  BABY SHAMPOO

  ph 7.1 te pershtatshem me lengun lakrimal e cila muk irriton syte.
  Pa paraben

  SKU : 422124

  Shampoo shume e lehte per perdorim te perditshem per bebin.

  Formula e saj e lehte permban nivele natyrale lageshtie te flokeve dhe lekures, pa agravuar ose irrituar syte e bebit.

  Proteinat e grurit forcojne strukturen e flokeve, ndersha ekstraktet e kamomilit kane efekt antiiritues dhe antiiflamator.

  Largohet lehtesisht nga lekura dhe floket dhe I zbusin.

  Respekton lekuren fiziologjike te foshnjes duke mbrojtur barrieren e lekure, pH dhe floren normale te lekures.

  Dermatologjikisht dhe

  More Less
  I përshtatshëm për
  Përdor
  Përbërësit aktiv

  Bebet

  Hidhni nje sasi te vogel mbi koken e femijes dhe ferkoheni lehtesisht. Gjithashtu lani lehtesisht dhe veshet, hapesiren pas tyre dhe fytin. Shpelaheni me presion te ulet uji me rubinet ose me dore.

  Keshille e dobishme: Lani floket e bebeve duke perdorur shampoo te bute si laresit e tjere te trupit dhe fytyres qe mund te kene perberes emollient te larte e mund te rezojne floket e bebit.  2 ne 1 produkte nuk jane te rekomandueshme ndersa skalpi dhe floket kane nevoja te ndryshme nga ato te trupit.

  Surfaktant mesatar: Pastrim | Kujdesi I flokeve


  Ekstrakt kamomili: Efekt antiphlogistik dhe anti irritues


  Proteinat e grurit: Forcon strukturen natyrale te flokeve | Kujdesi ndaj lekures

   

  I përshtatshëm për

  Bebet

  Përdor

  Hidhni nje sasi te vogel mbi koken e femijes dhe ferkoheni lehtesisht. Gjithashtu lani lehtesisht dhe veshet, hapesiren pas tyre dhe fytin. Shpelaheni me presion te ulet uji me rubinet ose me dore.

  Keshille e dobishme: Lani floket e bebeve duke perdorur shampoo te bute si laresit e tjere te trupit dhe fytyres qe mund te kene perberes emollient te larte e mund te rezojne floket e bebit.  2 ne 1 produkte nuk jane te rekomandueshme ndersa skalpi dhe floket kane nevoja te ndryshme nga ato te trupit.

  Përbërësit aktiv

  Surfaktant mesatar: Pastrim | Kujdesi I flokeve


  Ekstrakt kamomili: Efekt antiphlogistik dhe anti irritues


  Proteinat e grurit: Forcon strukturen natyrale te flokeve | Kujdesi ndaj lekures

   

  BABY CREAM

  krem për eliminimin e rash-it të shkaktuar nga pelenat.

  BABY BATH

  Shampo trupi për lëkurën delikatë të foshnjes.

  BABY FOAM

  Shkumë e butë pastruese

  BABY HYDRA MILK

  Qumësht hidratues për lëkurën e foshnjeve.

  BABY SUN CARE SPF 25

  Krem mbrojtës kundër rrezeve të dëmshme të diellit, për fytyrën dhe trupin.